1- Карат Т.В. Прстен за ангажман со црни дијаманти 14kt бело злато солитер

1- Карат Т.В. Прстен за ангажман со црни дијаманти 14kt бело злато солитер

DEN 1.33

Достапност

Овој зачудувачки прстен за ангажман на црниот дијамант на Миабела е направен во блескаво бело злато. Овој зачудувачки невестински прстен се одликува со тркалезен, поставен од г., црн дијамант во центарот. Овој прстен е засилен со висок полски финиш и прави вреден додаток на секоја колекција на накит. Носете го овој дијамантски прстен на следната вечер надвор и направете глави да се свртат. Изработено во 14 KT бело злато. Црна родиум позлатена. 1-1/2 КТ. Т.В. Црн дијамант. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,5 мм. Прстен за ангажман на пасијанс. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат