Globe Electric Gilroy 3-светло мат црна боја 25W Интегрирана LED Vanity Light со избор на прекинувач за температура на бојата и замрзнати стаклени нијанси, 91002217

Globe Electric Gilroy 3-светло мат црна боја 25W Интегрирана LED Vanity Light со избор на прекинувач за температура на бојата

DEN 1024.00

Достапност

Познат по креативната иновација, Глобус Електрик зеде корелирана светлина за избирање на температура на бојата и го направи лесно достапен за вашата лична употреба. Интегрираната Vanity Light на Gilroy 3-светлина има CCT-избор што може да се избере десно на задната плоча каде што можете да ја користите во секое време. Следете го вашиот циркадијански ритам и имајте светла светлина од 5000-калвин наутро за да ви помогне да се разбудите, енергизирате и да се подготвите за вашиот ден. Префрлете го прекинувачот во средината на денот и искористете ладно бело 4000-калвин светло што е идеално за секојдневните задачи. Во вечерните часови, трепкајте го прекинувачот уште еднаш да слетате на топла мека бела светлина од 3000-калвин за да се опуштите и да го одржувате расположението меко за вечер. Потоа, започнете одново наутро! Плус, со црна завршница, уникатни елементи за дизајн и елегантни замрзнати стаклени нијанси, можете да го поставите Гилрој во која било просторија. Над огледалото во вашата бања, во соблекувалната или дури и во кујна. Останете среќни и добро осветлени со Globe Electric. Темна академија : Гроздобер инспириран стил и модерни нијанси на фармата на Gilroy Vanity Light го поттикнува овој натпревар до џебот на Dark Academia Design и го надополнува вашиот постојен декор. Амбиентар Изберете : Лесен за пристап на CCT прекинувачот на задната плоча ви овозможува да ја изберете топлината на вашата светлина - изберете помеѓу дневната светлина, ладното бело и топлото бело и да ја изберете најдобрата светлина за секој пат од денот. Спецификации за светлина : 25 W Интегрирана LED - 1780 лумени - 10-100% опсег на затемнување - Изберете помеѓу 3000-4000-5000 Келвин - 90 CRI - 50,000 часовен животен век. Замрзнати стаклени нијанси : Сјајните во стилот на замрзнати стаклени фарми нудат светла, но дифузна светлина за секоја температура на бојата што ќе изберете совршено да го осветлува вашиот дом. Затемнето : Целосно затемнето со компатибилен прекинувач за затемнување за да се создаде совршена атмосфера (прекинувачот за затемнување се продава одделно). Лесно инсталирање : Вклучува целиот хардвер за монтирање за брза и лесна инсталација. Енергетска starвезда Сертифициран : Сертификацијата за енергетска starвезда ви дава мир на умот знаејќи дека користите светлина што користи помалку енергија од блескаво светилки и е подобра за околината.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Оукаили Жени Мажи Заштита Чизма Чизма Работни Чевли Челични Чевли За Безбедност На Прстите Тешки Отпорни На Лизгање Индустриски
  • Новак

Оукаили Жени Мажи Заштита Чизма Чизма Работни Чевли Челични Чевли За Безбедност На Прстите Тешки Отпорни На Лизгање Индустриски

DEN 3.33

Опис : Пол : Унисекс, Жени, Менстајл : Работни Чизми, Работни Чевли, Безбедносни Чевли, Безбедносни Чизми, �

Единствен Цврст Надворешен Панел За Внатрешен Двор Мултифункционален Белведер Необложена Завеса Термичка Светлина Блокирање
  • Новак

Единствен Цврст Надворешен Панел За Внатрешен Двор Мултифункционален Белведер Необложена Завеса Термичка Светлина Блокирање

DEN 271.84

Вештачка Свила1pc 37 "Широк X 63" Долг или 84 " Долг Овие панели создаваат приватност, сенка и практично отсеку