Едгартаун Мартас Винјард Масачусетс-Вокер-38. - Мат Уметничка Хартија

Едгартаун Мартас Винјард Масачусетс-Вокер-38. - Мат Уметничка Хартија

DEN 191.84

Достапност

Панорамски Принт-Едгартаун, Марта Винјард Масачусетс - 1886 - ова е извонредна Репродукција во целосна Боја отпечатена на висококвалитетна сјајна хартија, уметничка хартија или платно.Големина на печатење : 23,00 х 38,33 инчи97, 30 Х 58,42 См Локалитетите И Населбите Специфични За Оваа Карта се : Индекс На клучни Броеви на јавни згради, цркви, траект, гробишта и трговци. Пристаништето едгартаун на влезот На Звукот Нантакет, Зимската Улица, Улицата Котиџ и Летната Улица.Следниве градови се прикажани : Едгартаун, Винјард на Марта.Оваа Карта се Наоѓа во : Округот Војводи, Масачусетс.ШИФРА : Maed0001оригиналните Мапи често е тешко да се најдат и обично имаат линии на превиткување, идентификувајќи печати или ознаки, солзи, парталави рабови и избрани други природни знаци на возраст што ја намалуваат нивната убавина. Сите наши мапи се професионално обновени за да ја прикажат нивната оригинална убавина, притоа чувајќи ги сите историски податоци непроменети.Овие карти се прекрасни делови од историјата полни со информации корисни за Историчарите, Генеалозите, Картографите, Ловците На Реликвии И Други. Тие прават фасцинантни парчиња разговор и прекрасни уметнички дела за домот или канцеларијата. Бесплатен Превозот. Мапите се испраќаат валани. Гикли Печатење.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат