Falken Winterpeak F-Ice 235 45R18XL 98T BSW

Falken Winterpeak F-Ice 235 45R18XL 98T BSW

DEN 0.33

Достапност

FALKEN Winterpeak F-ICE 1 е најновата зимска гума на falken за автомобили и CUVs. Изграден имајќи ја предвид најголемата безбедност со својот рејтинг на 3 Врвни Планински Снегулки, лесно се справува со најтешките зимски услови на патот. WINTERPEAK F-ICE 1 нуди оптимални перформанси на мраз, снег и температури на замрзнување преку својот 4d нано технолошки дизајн и соединение за шарите што останува флексибилно, овозможувајќи поголем контакт со патот и подобрување на зафатот на снегот и мразот. Пиењето со висока густина обезбедува бројни рабови на гризење за подобрени перформанси на сопирање. Технологијата НА 3д Кањон сипе обезбедува повеќе голтки низ површината на гумата, што дополнително ја подобрува влечната сила во зимски услови. Закривените жлебови на шарите ја инкасираат водата и кашеста маса подалеку од гумата, овозможувајќи максимален контакт со патот. Кога условите стануваат навистина тешки, можете да инсталирате столпчиња за понатамошно влечење и безбедност. ЗИМСКИОТ ВРВ Ф-МРАЗ 1 е одлична гума по многу разумна цена. Falken Winterpeak F-Ice 1 235/45 R18 XL 98 T BSW (2 Гуми).


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат