Medline Angelstat Unise Snap-Front Scrub Jacket

Medline Angelstat Unise Snap-Front Scrub Jacket

DEN 3.33

Достапност

Medline's Angelstat Unisex Snap-Front Scrub Jacket. Меко како ветре и мазно до допир не е ни чудо што е толку популарно. Очекувате професионална извонредност од себе и од вашата работна облека, но исто така заслужувате утеха. Мешавината со богата со памук, 55/45, 55/45 станува помека и помека, толку повеќе се мие. Тие се издржливи, па ќе ги измиете добро долго време. Оваа унисекс-јакна за загревање на загревање доаѓа во класичен стил со само-обоени прилепувања, плетени манжетни и два пригодни долги џебови. Unisex Snap-Front Scrub Jacket. Класичен стил со само-обоени прилепувања. Плетени манжетни. Два пригодни долги џебови. Еден џеб вклучува држач за ножици. Направено од 55% памук/45% полиестер. Безжичен деколте. Машинско миење. Трбајте суво. Не бели.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат