Трговска марка ликовна уметност „Кримсон марки III пролет“ платно уметност од студиото Пела

Трговска марка ликовна уметност „Кримсон марки III пролет“ платно уметност од студиото Пела

DEN 2601.60

Достапност

Уметник : Pela Studio Subject : Abstract Style : Bohemian Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има преклопувања на цветни медалјони и дизајни на Пајсли во нијанси на сина, црвена, портокалова и зелена боја. Истакнати бои : Бело, светло сино, тен, розово студио Пела е составено од истомисленици со седиште во САД и Канада, комбинирајќи ги тековните трендови и класичен дизајн за да создадат уникатен стил. Користејќи го своето знаење за декор за домови, повратни информации од клиентот и остри око за стил, студиото Пела создава сопствени слики за да одговара на скоро секој изглед или програма. Со комбинирано искуство од над 30 години, оваа студио група на уметници создава постојано проширување на портфолиото на успешни уметнички дела - и се забавува со тоа! Неговата мисија е да им овозможи на потрошувачите да ја искажат својата креативна страна и да донесат нови и уникатни стилови во домот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Преклопување на цветни медалјони и дизајни на Пајсли во нијанси на сина, црвена, портокалова и зелена боја.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат