Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден смарагд и дијамантски акцент 10kt жолто злато полу-верно прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден смарагд и дијамантски акцент 10kt жолто злато полу-верно прстен

DEN 3.00

Достапност

Добијте живописен изглед за попладне, заедно со овој привлечен миабела создаден смарагд и дијамантски полу-верен прстен. Изработено во бујно жолто злато, овој сушен прстен има четири кружни, склопени камења создадени со смарагдински камења (2,5х2,5 мм) и четири дијаманти поставени со отворено (G-H-H-I, I2-I3) кои се поставени на страните на камењата со дизајн на Милграјн. Полиран на брилијантен сјај, овој исклучителен прстен ќе ја истакне вашата личност меѓу толпата. Направено во 10 кт жолто злато. 1/8 CT T.G.W. Создаде смарагд. Создадено смарагд сечење : круг. Создадено поставување на смарагд : сет на понг. Создадена големина на смарагд : 2,5х2,5мм. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Поставување на дијаманти : Поставете се. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I2-I3. Бенд со : 1,7мм. Полу-еверичен прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Жени Јога Панталони Со Висок Струк Хипи Пилатес Панталони Исечени Печатени Бохо Плажа Неправилни Еластични Панталони За Половината
  • Новак

Жени Јога Панталони Со Висок Струк Хипи Пилатес Панталони Исечени Печатени Бохо Плажа Неправилни Еластични Панталони За Половината

DEN 399.84

Жени Јога Панталони Со Висок Струк Хипи Пилатес Панталони Исечени Печатени Бохо Плажа Неправилни Еласт