Конус за сладолед од тапанче ванила, брои

Конус за сладолед од тапанче ванила, брои

DEN 2.67

Достапност

Оригиналниот конус Sundae - Drumstick Vanilla Sundae Cones се прелеваат со кремавост, чоколада и крцкавост. Крцкавиот конус на шеќер со кремаста ванила центар и богата чоколадна обвивка со печени кикирики создава искуство за грицкање за разлика од другите замрзнати десерти - и тоа е пред да стигнете до незаборавната чоколадна грутка! Секој десерт за шеќер конус доаѓа индивидуално завиткан за брзо, удобно грицкање. Прославете со оригиналниот конус на Sundae и добијте го класичниот вкус на сладолед од ванила што ги сакате сите во едно уникатно искуство во јадење со тапанчето на Нестле! На големиот сладолед на Дрејер, ние сме во деловна активност да ставаме насмевки на лицата на луѓето, со сладолед. Ние сме бизнис на сладолед во САД со скоро 100 години освоено искуство на пазарот и со робусно портфолио на брендови на електрична енергија што секој го знае и сака. Од сладоледот Häagen-Dazs до надминување на овошни шипки, тапан и многу повеќе, нашиот пакет на вкусни третирања за сладолед вклучува нешто за секого. Крцкав конус со шеќер со кремаста ванила центар и богата чоколадна обвивка со печени кикирики. Нема замена за оригиналниот конус на тапани за сундери, безвременска комбинација на конус на вафли и замрзнат третман со чоколадо. Од 1928 г. Оригиналниот конус на Sundae, Drumstick е горд што е омилен во Америка од 1928 година.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат