Кислород Сензор Одговара изберете: 2005 - ЏИП WRANGLER ТЈ, ДОЏ ДАКОТА

Кислород Сензор Одговара изберете: 2005 - ЏИП WRANGLER ТЈ, ДОЏ ДАКОТА

DEN 0.33

Достапност

Сензорите ЗА КИСЛОРОД ДЕНСО се произведуваат и тестираат според најстрогите стандарди ЗА ОЕ за неспоредливи перформанси. Секоја компонента е прецизно изградена за точна замена и за прв пат одговара. Оваа иновативна линија се одликува со ексклузивниот слој НА СТАПИЦА ОД АЛУМИНИУМ оксид НА ДЕНСО, дизајниран да го заштити керамичкиот елемент од силикон и позирање на олово за подобрени перформанси на моторот, поголема ефикасност на горивото и неспоредлива долговечност. ДЕНСО ви го дава вистинскиот дел и вистинското вклопување, прв пат. Кислород Сензор Одговара Изберете : 2005-2006 ЏИП WRANGLER / TJ 2006 DODGE ДАКОТА 2006 MITSUBISHI RAIDER 2008-2010 DODGE VIPER и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат