Мајонез Чипотл На Сер Кенсингтон, Фл Оз

Мајонез Чипотл На Сер Кенсингтон, Фл Оз

DEN 207.84

Достапност

Чипотл Мајо На сер Кенсингтон е направен со 100% сончогледово масло и Сертифицирани Јајца Од Хуман Слободен Опсег. Во сер кенсингтон, правиме вистински зачини од состојки што можете да ги изговорите. Ние се стремиме да ги извориме најдобрите можни состојки. Сите наши зачини и преливи се гордо Не-Гмо Проект Потврден и без глутен. Никогаш не користиме вештачки состојки, бои или конзерванси. Ние веруваме дека ако тоа не е храна, тоа не припаѓа во нашата храна. Нашите зачини и преливи за салата се секогаш со добар вкус, со добар вкус, за оние со добар вкус. Сер Кенсингтон започна од верувањето дека храната и бизнисот имаат моќ да создадат позитивни промени во општеството. Исто така, се обидовме да создадеме компанија за храна што може да биде модел за промени и се залагавме за она во што верувавме - моќта на храната да ги поврзува луѓето едни со други, со природата и со нашата креативност. Сега работиме секој ден за да ја исполниме нашата мисија : повторно да ги замислиме обичните и занемарени со бестрашен интегритет и шарм. Почнавме со правење зачини и сето тоа благодарение на нашите колеги љубители на храна кои ја искористија шансата со тоа што ни се придружија на патувањето. Предупредување за студено време : Нашите производи Од Мајонез и Ранч се изложени на ризик од природно раздвојување доколку се изложени на ниски температури во транзит. Одделените производи се сосема безбедни за јадење, сепак, тие не можат да се вратат во нивната наменета состојба. Ако живеете во студена временска клима, ве молиме имајте го ова на ум пред да нарачате. Мајонезот На Сер Кенсингтон Мајо Мајо 12 мл ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА СТУДЕНО ВРЕМЕ : Мајо е изложен На ризик Од одвојување доколку е изложен на ниски температури. Иако е безбеден за јадење, не може да се врати во предвидената состојба. Ве молиме имајте го ова на ум пред да нарачате. Мајонезот Чипотел На сер Кенсингтон е направен со најквалитетни, не-гмо состојки како Сертифицирани Јајца Од Хуман Слободен Опсег, Чипотел пиперки и 100% сончогледово масло. Нашиот чипотел мајонез е првиот и единствен мајонез кој користи Сертифицирани хумани јајца од слободен опсег. Тоа е најдоброто од нашето гнездо. Нашиот чипотел мајо е направен со 100% сончогледово масло, чипотел пиперки, шпанска пиперка и допир на лук во прав. Сите зачини На Сер Кенсингтон се гордо Не-Гмо Проект Потврден, без Глутен и Палео-Пријателски. Ние сме исто толку горди на она што го ставаме како и она што го изоставуваме. Ние не користиме вештачки состојки, бои или конзерванси во Нашиот Чипотел Мајо.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат