Кобра Голф Мува-Z XL 10. Степен Графит Возач, РХ

Кобра Голф Мува-Z XL 10. Степен Графит Возач, РХ

DEN 2.00

Достапност

Нова Кобра Голф Мува-Z XL Офсет Возач Матрица Графит Вратило-Трансферот Клуб Општи Информации Возачот На Fly-Z XL е дизајниран да помогне да се олесни голфот преку повисоки летови со пристрасни топки кои обезбедуваат лесно растојание.Канал За Брзина Канал За Брзина На Лице Е инженерскиrench што го опкружува лицето на клубот за да помогне да се минимизира дебелината на лицето и да се обезбедат зголемени брзини на топката преку лицето за неверојатно растојание со прошка.Офсет Дизајн Офсет Дизајн помага на плоштадот голфер клубот полесно се соочува при удар. Сега можете да заборавите на тоа парче еднаш засекогаш и да уживате во повисоки, исправени, попристрасни погони.Назад Цг Зона Тежина Зона Тежина ја отстранува тежината од круната за да ја репозиционира ниско и назад во главата за низок, длабок Центар на гравитација. Резултатот? Екстремно простување надвор од центарот хитови и одлично растојание, без разлика каде ќе ја погоди топката на лицето.Возач НА FLY-Z XL Возачот на Fly-Z XL е дизајниран да помогне да се олесни голфот преку повисоки летови со пристрасни топки кои обезбедуваат лесно растојание. Главата од 460 кубика, целосно титаниум има малку пониско лице на профилот во комбинација со офсет црево за да ја испорача траекторијата што често им е потребна на постарите, жените и почетните голфери. Возачот НА Fly-Z XL, како единствен офсет возач на пазарот, испорачува пристрасност до 17,5 јарди. Забелешка : тестирањето На Роботот откри дека дури и Наспроти Fly-Z во својата позиција на извлекување, XL Возачот нуди 10,5 дополнителни дворови пристрасност, што го прави овој совршен двигател за корекција на парчиња или лесно нагоре. Брзина Канал Лице Со Фалсификувани Е9 Лице Тежина, круна зона технологија заедно со сите-титаниум главата, заштедува тежина и помага да се испорача назад ЦГ позиција која дава голема прошка и да привлече пристрасност. Високата геометрија НА МВР ѓон во комбинација со офсет дизајн го олеснува ударот на Мува-З XL директно со корекција на парчиња, зголемување на стабилноста и одржување на растојанието. Fly-Z XL има графит, вратило На Матрицата и е достапен во 9.5, 10.5 и 11.5 Во Вкочанети, Редовни или лајт флексибилни во десничарски или левораки модели со Зафат Lamkin REL 360. Информации За Производот Возрасна Група : Возрасни. Карактеристики : Десна Рака. Карактеристики : Левак. Карактеристики : Е9 Зона Лице. Карактеристики : Канал За Брзина. Карактеристики : Круна Зона. Физички Карактеристики Материјал : Титаниум. Должина : 45.8". Разно Пакет Содржина : Летаат-Z XL Возачот. Покривка.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат