Квакера '® lifeé ' ® Ванила Повеќежитни житни култури оз. Кутија

Квакера '® lifeé ' ® Ванила Повеќежитни житни култури оз. Кутија

DEN 0.67

Достапност

Исто како и малите што ги сакате, Житарките Од Ванила Се едноставни, слатки и тотално неодоливи. Направено со цели зрна и овес, има познат навестување на сладост, со топла, путер, завршница од ванила. Високи, мали или помеѓу, сите во семејството ќе сакаат да зграпчат сад и да копаат. Житарки, Повеќежитни, Ванила. Секако 0 g саб масти (0% DV); 160 mg натриум( 7% DV); 6 g шеќери; калциум (10% DV); железо (40% DV). Цело Зрно : 20 гр или повеќе по порција. Јадете 48 гр или повеќе интегрално жито дневно. Прашања или коментари? Повик 1-800-234-6281. Ве молиме имајте пакет на располагање кога се јавувате. Посетете не . Квакер живот житарките го задоволуваат детето кај сите со вистинскиот допир на сладост и крцкава добрина. Помага Во Промовирање На Здрави Срца : Диетите богати со целосна храна храна и друга растителна храна и со малку заситени масти и холестерол, може да помогнат да се намали ризикот од срцеви заболувања. Одличен Извор На Витамини Од Групата Б : да помогне во претворањето на храната во енергија. Гориво На Добрината : 20 грама цели зрна по порција. Пробајте Ги Нашите Други Вкусни Вкусови : оригинални; цимет. Facebook. Твитер. За специјални понуди, информации и да се придружите на разговорот, посетете : /Квекер или (ат)Квекер. how2recycle.info.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат