Мал 1. ml калај канистер со капаче од бамбус, сива

Мал 1. ml калај канистер со капаче од бамбус, сива

DEN 446.24

Достапност

Чувајте лабави лисја од чај, кафе и други предмети складирани уредно во овој кујнски канистер. Одликувајќи се со суптилна текстурална надворешност, овој калај канистер носи стилски допир во кујната. Канистерот има капа на бамбус кој ја одржува содржината свежа и вкусна. Миење на рацете. Капакот за запечатување на силиконот создава заптивка за тесен воздух за максимална свежина. Направено од густ, издржлив калај со прекрасен природен капак од бамбус. Двојки како тегла за складирање на храна, билка и зачини, тегла за колачиња, тегла за закуска.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат