Мекгрегор Варсити Фаќач На Опрема, Црвено Сребро

Мекгрегор Варсити Фаќач На Опрема, Црвено Сребро

DEN 2.33

Достапност

Чувајте ги вашите играчи безбедни зад чинијата во игрите и вежбајте сесии со Пакетот Опрема На Универзитетскиот Фаќач. Фаќачите можат самоуверено да бркаат диви терени и да означуваат тркачи на чинијата кога се опремени со овој пакет со се-во-едно опрема. Лесно е да се спречат повреди на главата или вратот што ја менуваат сезоната кога фаќачите носат шлем и заштитник на грлото на универзитетскиот фаќач во стилот на про-стил, кои ги штитат главата, вратот и лицето од опасни брзи топчиња или занишани лилјаци. Фаќањето терени и запирањето на тркачите што се лизгаат во домот е помалку застрашувачко за фаќачите кои носат универзитетски заштитник за градите и штитници за нозе со двојно колено.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат