Селин Линија Висококвалитетен Комплет За Утешител-Кралот Кал Кинг, Пинк Греј

Селин Линија Висококвалитетен Комплет За Утешител-Кралот Кал Кинг, Пинк Греј

DEN 2.00

Достапност

Утешителот за сите сезони е попријатен, помек, повозвишен подобар од долу! Ултра мека, микрофибер надолу-алтернативната обвивка и полнењето обезбедуваат пријатна, но сепак дише топлина и може да се пере во машина! Класичниот дизајн на преградна кутија со шевови со двојна игла спречува поместување и собирање на полнењето на ќебето. За разлика од другите долу-алтернативни утешители и ќебиња, Подобро Од Долу ве разгалува со мекоста, мансардата, топлината и дишењето на микрофибер за лесна нега. Разновиден, практичен дизајн Подобар Од конструкцијата На Преградната кутија на Даун ви дава топлина, удобност и мансарда на ќебе, додека спречува поместување на прамените од микрофибер во внатрешноста. Мазните рабови со цевки и шевовите со двојна игла создаваат класичен утешител дизајниран да трае. Свилен мек утешител од 3 парчиња обезбедува средна топлина за удобност во текот на целата година. Мери 102 "х 86" инчи - 2 Шами 20 "х 40" инчи. Нашиот комплет за утешител има уникатен дизајн за шиење кутии за да спречи секое полнење да се префрли и да се собере, елиминирајќи ги студените точки и ветувајќи рамномерен слој на топлина. Исполнет со надолу-алтернативни влакна, овој утешител ќе биде ултра мек и кадифен, обезбедувајќи долготрајна удобност. Исто така, вклучувајќи четири вградени аголни јазичиња за оние кои сакаат да го спарат со навлака за јорган. Овие јазичиња помагаат да се обезбеди вашиот јорган и да се заштити од менување. Разгалете ги вашите најблиски со прекрасен елегантен удобен реверзибилен утешител. Нашата разновидност на избор на бои и големини ќе ги направи нашите комплети за утешител совршен подарок за секоја пригода или внатрешен дизајн. Идеален подарок за деца, возрасни и постари лица. Одлично за студентски домови, затоплување на куќата, го именувате. Мека, пријатна и прифатлива. По пристигнувањето, вашиот комплет за утешител ќе биде вакуум запечатен. Оставете до 24 часа за вашиот утешител целосно да се размачка. Ако се грижите правилно, вашиот комплет за утешител може да трае со години без видливо абење. Нашата ткаенина отпорна на брчки ќе обезбеди без железна завршница, што ќе ви овозможи да го однесете утешителот од машината за сушење во креветот без никакви брчки. Машинско перење ладно на деликатен циклус. Измијте со слични бои. Падне сува ниска. Сите наши производи СЕ СТАНДАРДНИ 100 ОД ОЕКО-ТЕКС. Според упатствата, овие производи се тестираат за штетни материи и се произведуваат на еколошки и општествено одговорен начин. Секоја серија ткаенина е исто така тестирана за различни карактеристики на издржливост како што се без пилинг, мало собирање, постојаност на бојата итн. Потоа тие се зашиени, индивидуално проверени за да бидат без дефекти и, конечно, спакувани за продажба.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат