Бош Повторно Произведен Стартер Одговара изберете: 1996-АКУРА 3.5 РЛ

Бош Повторно Произведен Стартер Одговара изберете: 1996-АКУРА 3.5 РЛ

DEN 3.00

Достапност

Бош Професионалец Претпочиташе Стартер, Преработениот Бош е главен снабдувач на нови алтернатори и стартери на производителите НА ВОЗИЛА ОЕ од 1913 година. Обезбедувањето на ое сертификација бара строго почитување на строгите критериуми за прецизност и перформанси. Истите овие строги критериуми се применуваат и во производството на сите алтернатори и стартери на резервните пазари на Бош. Без разлика дали се 100% повторно произведени Или нови, Алтернаторите И Стартерите На Bosch Premium се квалитетно изградени и 100% фабрички тестирани за да се обезбедат години на сигурни перформанси, дури и под најекстремните работни услови. Затоа ги претпочитаат попрофесионални монтери. Бош 24 Месечен План За Заштита На Патиштата Само Бош нуди мир на умот на оваа програма за помош на патишта со додадена вредност потполно БЕСПЛАТНА, итна помош. Едноставно кажано, ако Некој Алтернатор Или Стартер На Bosch Premium не успее во рок од две години од датумот на купување, Bosch ќе обезбеди бесплатен скок или влечење од квалификуван давател на услуги покрај патот. Оваа ексклузивна услуга Бош е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, насекаде во Соединетите држави или Канада. Карактеристики И Придобивки : Изграден да трае со користење на најквалитетни материјали и технолошки најнапредните производствени процеси Повторно Произведени со користење на повеќе нови делови од која било друга единица 100% исцрпно тестирање на квалитетот и перформансите на повеќе точки во текот на процесот на повторно производство обезбедува оптимални перформанси за стартување и полнење под сите работни услови Секоја единица е тестирана со полн товар за да се гарантира усогласеност со строгите спецификации за изведба на бош 24-месечна неограничена километража гаранција Бош реконструиран стартер ср1314х.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Motorcraft SA-873-RM
  • Новак

Motorcraft SA-873-RM

DEN 1902.24

Цревата за грејачи на Motorcraft HVAC се дизајнирани со употреба на фабрички спецификации на компанијата Ford Moto