Памучни Чаршафи, Кралски Сет-Бохо Зимски Новогодишни Елки Зелен Крем Мала Ѕвезда Шумски Празник Печатење Прилагодено Постелнина Со Лажица

Памучни Чаршафи, Кралски Сет-Бохо Зимски Новогодишни Елки Зелен Крем Мала Ѕвезда Шумски Празник Печатење Прилагодено Постелнина

DEN 379.04

Достапност

Бохо Зимски Новогодишни Елки Зелен 100% Памучен Сатенски Лист Поставен со комплети со лажици се направени од 100% природен италијански памучен сатен и се одличен начин да воведете уникатни обрасци и боја во вашата соба. Суптилниот сјај и мазната рака ќе му дадат допир на недооценена елеганција на вашиот кревет, и секоја нарачка е отпечатена и сошиена само за вас. Со Лажица, секој дизајн е изработен од независен дизајнер на површина кој добива провизија за секоја продажба, и секоја нарачка е отпечатена на барање само за вас! Ве молиме имајте предвид-иако дадовме се од себе за прецизно да ја претставиме бојата, боите може да се прикажат на компјутерскиот екран поинаку отколку на печатената ткаенина. Оригинален Дизајн Авторски Права : Charlierowandesigns. Горниот раб на рамен чаршав и навлаки за перници имаат прекрасен преклопен детал со бели врвни шевови. Навлаките за перници избраа шема и на предната и на задната страна. Вграден лист има континуиран еластичен раб за сигурно вклопување. Комплетот на листови вклучува стандарден вграден лист,рамен чаршаф и куќиште за перници. 100% Италијански Памук Сатен. Сите природни, 300 памук со конец со мазна сатенска завршница, дизајнирани да омекнат со секое перење-совршени за дише, пријатна постелнина. Се препорачува за душеци до 15"" длабоко. Димензии : . Близнак : Рамен лист : 74" х 97 "Вграден лист : 39" х 75" х 16" 1 Навлака за Перници : 30"х 20". Кралица : Рамен лист : 96" х 103 "Вграден лист : 60" х 80" х 16" 2 Навлаки за Перници : 30"х 20". Крал : Рамен лист : 105" х 110 "Вграден лист : 78" х 80" х 16" 2 Навлаки за Перници : 40"х 20". Направено По Нарачка во САД.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Луксузна Серија Вискоза Изработена Од Комплет Чаршафи Од Бамбус - Без Брчки-Помек Од Џебовите Длабоки Во Памук - - Вграден Чаршав,
  • Новак

Луксузна Серија Вискоза Изработена Од Комплет Чаршафи Од Бамбус - Без Брчки-Помек Од Џебовите Длабоки Во Памук - - Вграден Чаршав,

DEN 1.33

Листовите Од Вискоза Добиени од Бамбус се исклучително луксузни чаршафи Тешко е да се замисли листови с