4-пакет, 4. внатре Гранде Сончедибилни жолти живи растенија, жолти цвеќиња

4-пакет, 4. внатре Гранде Сончедибилни жолти живи растенија, жолти цвеќиња

DEN 397.44

Достапност

Suncredible жолто од докажаните победници е изградена на добро разгранета навика слична на грмушка, која е совршена за задниот дел од креветот, како годишен екран или по ограда. Цветовите се околу 4 ”и не треба да бидат главни за да продолжат да цветаат, но можат да бидат негувани за врвно. Ова растение цвета неколку недели подолго од слични сончогледи како резултат на неговите полу -неодредени за да се утврди навиката. Тој е толерантен на топлина и суша, привлекува опрашувачи и се спротивставува на елените. 2-3,5 стапки високи и 1,5-2 стапки ширина на зрелост. Потребно е целосно сонце (6+ часа). Годишно освен во зони 9-11. Годишните растенија се високи 4-8 внатре во пратката.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Подобри домови и градини Кварта Сино око убавина Биколорирана жолта и виолетова остеосперм Анаул во живо растенија со декоративни
  • Новак

Подобри домови и градини Кварта Сино око убавина Биколорирана жолта и виолетова остеосперм Анаул во живо растенија со декоративни

DEN 1.00

Подобри домови и градини "Сини очи убавина " Остеоспермум има бикоролирани жолти и виолетови цвеќиња и м