Експерт градинар QT повеќебојни вероника во живо растенија со одгледувач тенџере

Експерт градинар QT повеќебојни вероника во живо растенија со одгледувач тенџере

DEN 1.33

Достапност

Вероника има прекрасни разнобојни розови, виолетови, сини или бели цути на високи пајаци. Неговото зеленило е сино-зелено. Расте од 18-инчи до 36-инчи висок. Вероника претпочита целосно сонце и добро исцедена почва. Кога е воспоставено, тоа е толерантно за суша. Вероника е прикажана во градинарски кревети или контејнери. Тоа е прекрасен исечен цвет. Вероника е отпорна на елени. Засадете ги овие разнобојни цвеќиња групирани заедно во градинарски кревети, или комбинирајте ги со други годишници и повеќегодишни за убава мешавина од сезонска боја. За здрави растенија што ќе цветаат цела сезона, водата сè додека не се воспостават растенија. Тогаш едноставно вода по потреба. Нахрани растенија со ѓубриво со целта во пролет и паѓаат во основата на растението. Целосно сонце. -40â ° F. Харди во зони 3-8. Вода по потреба за да се задржи почвата рамномерно влажна . хранете повеќегодишни во пролет и паѓање со ѓубриво за сите намени . Висина : 12-24in. Ширина : 12-18in. Повеќебојни цвеќиња цветаат лето. Оваа ставка може да се најде само во продавница. Предметот и бојата може да варираат по продавница. Посетете го вашиот градинарски центар за достапност.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат