Пумпа за гориво компатибилен со 2002- Kia Sedona 6Cyl 3.5L со единица за испраќање

Пумпа за гориво компатибилен со 2002- Kia Sedona 6Cyl 3.5L со единица за испраќање

DEN 1414.24

Достапност

Специфит на производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуално Операција : Електричен конектор : 3 Електрични конектори; 5-prong, 3-prong, and 2-prong blade connectors Flow Rate : 29 gallons/hour Fuel Sending Unit Included : with Fuel Sending Unit Pressure Sensor Included : with Pressure Sensor Interchange Part Number : E8482 M, FG1235, SP3006 M, 0 K52 Y1335 XA, 0 K52 Y1335 ZReplaces OE Number : 0 K52 Y1335 XA , 0 K52 Y1335 ZWARRANTY : 1-годишна неограничена милест гаранција за пумпа за гориво Pump Drive Motive Pumps ја испорачуваат вистинската количина на гориво за сите товари и брзини. Изградени за последно и инженерство за чист, конзистентен проток, пумпите за возење на гориво се подготвени да ги вратат непречните перформанси и супериорната ефикасност на вашиот мотор. Феации и придобивки : Ангажирани производство на внатрешните компоненти се во согласност со ISO 9001 и QS 9000 производствени стандарди и претрпеа ригорозни електрични, Притисок и тестирање на сензорите. Делумноста на електричното дејство за пумпање Одржува енергетски ефикасен излез, без оглед на мешавините на додавање на горивото што влегуваат во системот. Пластика со голема јачина и антикорозивни легури, машински за одржување на најмалку 1 милион циклуси во рамките на услужниот живот на возилото. Сцетувачот спречува честички со големина на микрони да се лизгаат во системот. Коректна обликување на фитформ и димензионално точна пумпа овозможуваат соодветно монтирање во резервоарот или надвор од тенк. Ex, LX) го заменува бројот на OE : 0 K52 Y1335 XA, 0 K52 Y1335 Z. Број на размена на дел : E8482 M, FG1235, SP3006 M, 0 K52 Y1335 XA, 0 K52 Y1335 Z.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат