Современи моменти од Гербер Бебе и дете момче или девојче Пол неутрален џемпер плетен худи и пантоло, 2 парчиња

Современи моменти од Гербер Бебе и дете момче или девојче Пол неутрален џемпер плетен худи и пантоло, 2 парчиња

DEN 255.84

Достапност

Современите моменти од Гербер Бебе и Девојче девојче со качулка и сетови за пантолони се направени со мека мешана ткаенина што е топла, удобна и нежна на чувствителна кожа. Нашите најважни работи се независно сертифицирани со Стандард 100 од OEKO-Tex®, така што не треба да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Овој пакет вклучува еден џемпер со качулка и еден пар панталони во цврста чеша сина боја. Современи моменти од Гербер Бебе и дете момче или девојче Пол неутрален џемпер плетено худи и пантоло, 2 -парчиња (12м - 5Т). Вклучува еден џемпер со качулка и еден пар панталони. Направено со супер мека измешана ткаенина што е лесно да се грижи и нежно на чувствителна кожа. Џемперот се одликува со долги ракави, аспиратор, симпатична факс дрвена копче и предниот џеб. Панталоните имаат нежна еластична лента за половината . цврста чеша сина. Совршено да се носи во ладното време и слој под со каросерии или маички . ОЕКО-TEX Број на сертификација : Стандард 100 од OEKO-TEX #08.HIN.60591 HOHENSTEIN HTTI WWW.OEKO- /Standard100. Ткаенина : 52% вискоза 30% поли 18% најлонски вафл и џемпер плетен. Машинско миење / сушење суво. Увезени.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Машки Кошули Машки Хавајски Кошули Денот На Независноста Забава Шарени Кошули Со Копчиња Со Кратки Ракави Тропски Празнични
  • Новак

Машки Кошули Машки Хавајски Кошули Денот На Независноста Забава Шарени Кошули Со Копчиња Со Кратки Ракави Тропски Празнични

DEN 287.84

Машки Хавајски Кошули Денот На Независноста Забава Шарени Кошули Со Кратки Ракави Кошули Со Копчиња Тр�