Преправајте Се Игра Играчка Куќа за деца возраст 9+, Сон Создателот Семејна Куќа

Преправајте Се Игра Играчка Куќа за деца возраст 9+, Сон Создателот Семејна Куќа

DEN 2.67

Достапност

УНИКАТНИТЕ ТУЛИ За Градење ИГРИ обично не се една од "играчките" во собата на вашето дете, но сега сето тоа се менува со градежните тули на егрем! Овие градежни блокови од пена се остварување на сонот на вашето дете. Гледајте ја имагинацијата и рацете на вашите мали градители напорно на работа додека го истражуваат светот на Архитектурата и Инженерството. Овие градежни блокови во природна големина се уникатни - не класичните блокови. Подарок за кој вие и вашите деца нема да зажалите. ЕКСТРЕМНА Тула Добро За ДЕТСКИОТ РАЗВОЈ - овие градежни блокови се совршена алатка за развој на вештините за решавање проблеми на вашето дете или пациент, бидејќи вежба просторно и методично размислување. Одлично за стимулирање на вербално изразување и соработка кога вашиот мал градител добива пријатели да помогнат. Идеална платформа за трансформирање на идеите во акција. БЕСКРАЈНИ ИДЕИ и КРЕАТИВНОСТ - Изгради ѕид, клупа, маса, соба.. Се е можно! Поминете низ креативен процес : прво доаѓа мозочното невреме-разговарајте што да изградите и како. Тогаш тоа е фазата на дизајнирање-скицирајте го дизајнот на хартија. Сега вашиот мал градител е подготвен да ги засукаат ракавите и да добијат зграда. Гледајте како вашето дете доживува вистинско чувство за достигнување бидејќи нивната идеја се остварува!Поддршка за боење со пенкало со акварел што се пере ( Пенкалото не вклучува). Прекрасна рекреативна активност, совршен подарок и за возрасни и за деца постари од 12 години. Соберете, Изградете и Прикажете Светски Познат Занает во вашиот дом, Прекрасна 3д уметност. ДИЗАЈН И БЕЗБЕДНОСТ - овие градежни тули се меки, лесни и имаат мазна површина без груби рабови, што го олеснува движењето. Тулите лесно се чистат. Помага во развивање на планирање и организациски вештини, поттикнува креативна игра. Можете да го пантите со пенкало во боја што може да се пере како ваша идеја.(пенкало не се вклучени) ВИЗУЕЛНО СТИМУЛИРАЧКИ : парчињата Со Светли бои овозможуваат развој на препознавање на бојата и обликот. Цврстите, издржливи и лесни блокови се совршени за привлечно време за играње.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Фуникет Женски Спортски Градник Камизо Резервоар Врвот Притисни Нагоре Градник Јога Теретана Спортска Долна Облека Градник Со
  • Новак

Фуникет Женски Спортски Градник Камизо Резервоар Врвот Притисни Нагоре Градник Јога Теретана Спортска Долна Облека Градник Со

DEN 3.00

Женски Спортски Градник Елек Склекови Јога Фитнес Спортски Градник Со Отстранлива Подлога за Градите...

Ксисака Унизе Аниме Дуксери Панталони Симпатична Диносаурус Пуловер Дуксер Спортски Панталони Одговараат На Облека За Тренерки
  • Новак

Ксисака Унизе Аниме Дуксери Панталони Симпатична Диносаурус Пуловер Дуксер Спортски Панталони Одговараат На Облека За Тренерки

DEN 0.67

Мажи Секојдневен Пуловер Со Качулка Спортски Принт Панталони Со Долги Ракави Дводелни Тренерки Каракт�

Насликана кожна телефонска футрола За S S S S S Плус Ултра Забелешка Забелешка Забелешка Ултра Плус Фондација Покритие Случај
  • Новак

Насликана кожна телефонска футрола За S S S S S Плус Ултра Забелешка Забелешка Забелешка Ултра Плус Фондација Покритие Случај

DEN 191.84

Потекло : Континентален Кинески Тип : Паричник Случај Дизајн : : Обична Карактеристика 1 : : Функција За Ди�

Weaver Rimfire 3-9x40
  • Новак

Weaver Rimfire 3-9x40

DEN 3.00

Снимајте со доверба и стил со новиот пушки на Weaver's Kaspa 39x40mm, украсен со розови акценти Тој е дизајниран сп